Monday, November 15, 2010

Tutorial

Image super impulse
Blending path..
Black n White color Accent.
Brush template download
++ many more coming soon

Penulisan RPH PSV (Tahun 4)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PERANCANGAN
BIL.
PERKARA
TINDAKAN
01.
MATA PELAJARAN
Pendidikan Seni Visual
02.
TAHUN / KELAS
4 A
03.
BILANGAN PELAJAR
29  Orang
04.
TARIKH
3 Ogos 2010
05.
MASA
09.00-10.00 (1 jam)
06.
BIDANG
Membuat corak dan rekaan
07.
TAJUK
Kertas pembalut hadiah
08.
KEMAHIRAN / TEMA
Capan
09.
PENGETAHUAN SEDIA ADA
i.              Murid mengenali sayur-sayuran.
ii.            Murid mengetahui cara memotong.
10.
HASIL PEMBELAJARAN
Aras 1
Memerhati dan mengkaji jenis sayuran yang mempunyai lapisan kelopak.

Aras 2
Memotong sayuran dengan pelbagai contoh seperti :
-          menegak, melintang

Aras 3
Membuat corak dalam pelbagai susunan seperti :
-          selang-seli, berjalur, dll.
Aras 4
Mempamerkan hasil kerja

11.
KEMAHIRAN BERFIKIR
Kritis : Membanding dan membezakan
Kreatif : Menjana idea
12.
PENERAPAN NILAI
Keselamatan, kerjasama, ketelitian,
13.
BAHAN BANTU MENGAJAR
Papan putih, marker,contoh hasil kerja guru, komputer riba, pembesar suara.
14.
KEPERLUAN
5 biji sayur kobis
5 bilah pisau
5 set warna air
29 berus warna
29 helai kertas A4
Surat khabar





PELAKSANAAN
LANGKAH/
MASA
ISI PEMBELAJARAN
AKTIVITI  PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
CATATAN

Set Induksi

(5   minit)

Menyanyikan lagu bertajuk  Vegetable










Guru meminta murid untuk mendengarkan lagu terlebih dahulu.

Murid menyanyikan lagu bersama-sama.

Guru mengaitkan set induksi dengan pembelajaran hari ini.

Kecerdasan pelbagai:

Verbal linguistik,
Inter/ intrapersonal
muzik

Langkah 1

( 20 minit )


Menerangkan konsep capan.

Membuat tunjuk cara.



Aras 1
Memerhati dan mengkaji jenis sayuran yang mempunyai lapisan kelopak.

Guru menerangkan definisi capan kepada murid.

Guru menerangkan jalinan yang terdapat pada sayur kobis.

Murid memerhatikan jalinan yang terdapat pada sayur kobis berkenaan.

Guru membuat langkah tunjuk cara untuk menghasilkan capan.

Guru mengarahkan murid untuk membentuk 5 kumpulan, 4 kumpulan terdapat 5 orang ahli manakala 1 kumpulan terdapat 4 orang ahli.

Kecerdasan pelbagai: Verbal linguistik,

ABM/BBM:
Hasil kerja guru.
Kertas A4, warna air, berus warna, kobis dan pisau.

Langkah 2

(25  minit )

Menghasilkan capan.








Aras 2
Memotong sayuran dengan pelbagai contoh seperti :
-          menegak, melintang

Aras 3
Membuat corak dalam pelbagai susunan seperti :
-          selang-seli, berjalur, dll.

Murid memotong kobis dengan pelbagai arah seperti melintang dan menegak.

Murid menghasilkan capan

Guru membimbing murid menghasilkan capan.


Kecerdasan pelbagai:-

Kinestetik,

KBKK:
Membanding beza, Menjana idea

ABM/BBM:
Surat  khabar, kobis, pisau, kertas A4, Warna air dan berus warna.

Nilai:
Keselamatan
Ketelitian
Kerjasama

Langkah 3
( 5  minit )

Peneguhan dan penilaian


Aras 4
Mempamerkan hasil kerja

Guru meminta murid membentangkan hasil kerja masing- masing.

Guru menegaskan nilai-nilai dalam menghasilkan karya.

Kecerdasan pelbagai:-

Intra/ interpersonal, verbal linguistik

Nilai: Keyakinan,
Keberanian


Penutup
( 5  minit )



Penutup



Murid menyanyikan lagu secara beramai-ramai.

Kecerdasan Pelbagai:
Muzik

Sunday, November 14, 2010

Photoshop

What is Photoshop?


 
A Sotware / tools that use to create / designing any graphics print or web.


What photoshop can do?


  • Designing any graphics 
  • Images manipulated